Menininkai

BE KOMPANIJOS pamatą sudaro 21 nepriklausomas menininkas:

Kūrėjai – Lukas Karvelis, Liza Baliasnaja, Dovydas Strimaitis, Greta Grinevičiūtė, Agnietė Lisičkinaitė

Jaunieji menininkai – Gabrielė Bagdonaitė, Ugnė Kavaliauskaitė, Povilas Jurgaitis, Dominyka Markevičiūtė

Cirkuliuojantys menininkai – Ieva Navickaitė, Sigita Juraškaitė, Mantas Stabačinskas, Giedrė Kirkilė, Oksana Griaznova

Cirkuliuojantys kitų sričių menininkai – Marius Paplauskas, Paulius Markevičius, Inga Galinytė, Denisas Kolomyckis, Morta Nakaitė, Dominykas Digimas.

Kūrybinis organizacijos mentorius Bush Hartsorn

_______________

LUKAS KARVELIS

Jaunasis Lietuvos šiuolaikinio šokio kūrėjas. Prestižiniame „Codarts“ universitete Nyderlanduose studijavusio ir šioje šalyje pripažinto (2021 m. buvo nominuotas geriausio metų šokėjo prizui) šiuolaikinio šokio kūrėjo L. Karvelio profesinis žemėlapis nusidriekęs per visą Europą. 2023 m. L. Karvelis apdovanotas Kultūros ministerijos Jaunojo menininko premija. Nors migracija užkoduota L. Karvelio profesiniame kelyje – menininkas yra dirbęs su pasaulinio garso choreografais, tokiais kaip Anouk Van Dijk, Marina Mascarell, Falk Richter, Dunja Jocic ir daugeliu kitų. Luko kūryba buvo pristatyta Olandijoje, Vokietijoje, Brazilijoje, Izraelyje, Turkijoje, Švedijoje ir Italijoje. Kūrėjas visuomet pabrėžia, jog Lietuvos kultūrinis ir socialinis kontekstas visuomet buvo ir bus be galo svarbus dėmuo jo kūryboje. Tai ryškiai jaučiame ir menininko kūryboje – šokio spektaklyje „Blank spot“ menininkas naudojo lietuvių liaudies muziką, įvietinto teatro spektaklyje „Theo“ menininkas narstė sovietinio palikimo architektūros pavyzdžius. 2022 m. sukurtame spektaklyje “Yet Another Day in Paradise”, L. Karvelis gliaudė vienišumo ir santykių priklausomybės temas. Naujausiame spektaklyje “Kur krantas” L. Karvelis nagrinėja Lietuvos mitogija, šiuolaikiškai interpretuodamas Jūratės ir Kastyčio istoriją.

DOVYDAS STRIMAITIS

Lietuvos šiuolaikinio šokio atlikėjas ir choreografas gyvena ir kuria tarp Marselio ir Paryžiaus (Prancūzija) bei Briuselio (Belgija). Baigęs šokio studijas Nyderlanduose, jis trejus metus šoko Marselio Nacionaliniame baleto teatre. D. Strimaitis ilgą laiką dirbo klasikinio ir šiuolaikinio šokio kontekste, tad kaip kūrėjas ieško sąsajų tarp tradicijos ir inovacijos, tarp šokio istorijos bei šokio ateities. 2023 m. rugsėjį Strimaitis Prancūzijoje įkūrė šiuolaikinio šokio organizaciją Still Waiting, kuri skatina tarptautinius mainus ir kuria naujas produkcijas. 2024 metais Dovydas apdovanotas Auksiniu scenos kryžiumi už įsimintiniausią 2023 metų choreografinį darbą, šokio spektaklį “Duetas”.

LIZA BALIASNAJA

1994 m. gimusi Liza Baliasnaja yra lietuvių šokėja, atlikėja ir choreografė, kurios meninė kelionė nusidriekė per tarptautines sienas. Šokio mokslus ji pradėjo Olandijoje, Arnheme, „Artez“ mokykloje. Po metų, meninių ieškojimų siekis ją atvedė į P.A.R.T.S. Belgijoje, Briuselyje, pas Anne Teresą De Keersmaker kur ji baigė trejų metų programą. Vėliau Liza baige filosofijos studijas KU Leuven universitete. Savo darbuose ji dažnai gilinasi į tokias sudėtingas sąvokas kaip „liminalumas“ ir „daiktiškumas“, meta iššūkį tradicinėms teatro erdvės ir žiūrovų sampratoms. Liza ne tik kuria, bet ir demonstruoja savo kaip atlikėjos talentą, bendradarbiaudama su tokiais žymiais choreografais kaip Mårtenas Spångbergas ir Eszter Salamon. Nuo 2016 m. Liza dėsto LMTA šokio studentams, todėl jos grįžimas į Lietuvą giliai įsišaknijęs troškimas plėtoti savo meninę tapatybę tėvynėje, kartu pasitelkiant tarptautinę patirtį.

Agnietė Lisičkinaitė, choreografė-šokėja

AGNIETĖ LISIČKINAITĖ 

Agnietė yra šiuolaikinio šokio šokėja, choreografė ir pedagogė 2015 metais šiuolaikinio šokio atlikimo bakalauro bei choreografijos magistro studijas įgijusi Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje. Nuo 2020-2024 metais ji buvo Šiuolaikinio šokio asociacijos pirmininkė, o nuo 2024-jų metų – šios organizacijos tarybos narė. A. Lisičkinaitė taip pat yra Lietuvos muzikos ir teatro akademijos, šokio ir judesio katedros lektorė, jau ne vienerius metus dirbanti su šiuolaikinio šokio specialybės studentais. Ji yra ir šios katedros tarybos narė kiekvienais metais prisidedanti prie studijų programos formavimo bei tobulinimo. Kartu su kūrybos partnere G. Grinevičiūte jos kuruoja šiuolaikinio šokio specializacijos kursą.

Lisičkinaitės kūrybinis kelias prasidėjo 2014 metais pristatant pirmąjį šokio spektaklį „Popular Problems“ (2014). Nuo to laiko Agnietės sukurtų darbų sąraše 8 pilno metro šokio spektakliai – “B ir B dialogas” (2016), “New gen” (2017), “Banana dream”(2018),  “Vonia” (2020), “Einu pirkti pieno”(2021/2022), “Šiuolaikinė meilės istorija: I slave” (2022).  Paskutinis kūrėjos solo darbas “Hands up” (2021) sulaukė didelio tarptautinio ir nacionalinio pripažinimo, spektaklis buvo pristatytas jau daugiau nei dešimtyje skirtingų valstybių. Ne vienerius metus Agnietė taip pat dirba su dramos teatro spektakliais, šiuose Lietuvos ir užsienio teatruose kūrėja yra dirbusi choreografe – – Lietuvos nacionalinis dramos teatras, Dresdeno miesto valstybinis teatras, Juozo Miltinio dramos teatras, Vilniaus senasis teatras, Jaunimo teatras, Teatras Lėle. Agnietės kūryba pristatyta daugelyje Europos valstybių – Italijoje, Vokietijoje, Ispanijoje, Airijoje, Olandijoje, Liuksemburge, Didžiojoje Karalystėje ir daugelyje kitų. Jau dešimtį metų šokio menininkė kasmet atlieka kūrybines rezidencijas visame pasaulyje – Vermont performance Lab (Jungtinės Amerikos Valstijos), Firkin crane šokio namuose (Airija), MARC meno tyrinėjimų centre (Švedija), ALTA studio (Čekija), Bora Bora šokio centre (Danija) ir kituose.

Menininkė apdovanota šiomis premijomis ir apdovanojimais: Knygotyrininkės, socialinių mokslų daktarės Vitos Mozūraitės (1960–2014 m.) premija (2021); Kultūros ministerijos Jaunojo menininko apdovanojimu (2021); Šiuolaikinio šokio asociacijos apdovanojimu už įsimintiniausią 2021 metų kūrybinę veiklą (2022). Taip pat Agnietė 5 kartus nominuota “Auksinio scenos kryžiaus” apdovanojimuose.

Greta Grinevičiūtė "Šokis dulkių siurbliui ir tėčiui"

GRETA GRINEVIČIŪTĖ

Greta Grinevičiūtė yra šiuolaikinio šokio menininkė, besidominti judančių paveikslų šokiu, choreografijos kūrimu bei atlikimu scenoje ir ekrane.

Šokio menininkė baigė šokio atlikėjos bakalauro studijas Lietuvos muzikos ir teatro akdemijoje, kur vėliau įgijo choreografijos magistro laipsnį, o nuo 2021 m. Greta yra meno doktorantūros kandidatė Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje su tema „Choreografijos ir ekrano sąveika“.

Grinevičiūtė jau yra sukūrusi keletą šokio filmų, tokių kaip „Faked David“, „Kas, jei manęs išvis nėra“, „Adaptacija“. Šiuo metu keli šokio ekrano kūriniai yra post-produkcijos stadijoje: „Šokis dulkių siurbliui ir tėčiui“ (pasaulinė premjera numatoma 2023 metais) ir „Airos šokis“ (premjera numatoma 2022 metų gruodžio 20 dieną „Skalvijos“ kino teatre). G. Grinevičiūtė sukūrė pagrindinį vaidmenį naujausiame M. Kavtaradzės filme „Slow“ (darbinis pavadinimas), kurio pasaulinė premjera numatoma 2023/2024 metais. Taip pat ji yra sukūrusi ne vieną vaidmenį teatre: A. Špilevoj režisuotame spektkalyje „Neišmoktos pamokos“ (2019 metais G. Grinevičiūtė kūrė choreografiją kitam šio režisieriaus spektkaliui Vilniaus Mažajame teatre „12 gramų į Šiaurę“), P. Markevičiaus „Dalykai“ ir „Plutonas“ (kūrė choreografiją šio režisieriaus spektakliams „Errorai“ ir „Reikalai“) bei J. Tertelio pastatyme „Yes Moon Can“.

Gretos tarpdiscipliniškumas įgalina ją dirbti su žymiomis Lietuvos kompanijomis ir jas reprezentuojančiais kūrėjais: „Meno ir Mokslo laboratorija“, „Operomanija“.

Greta dalyvauja daugybėje sceninių šokio spektaklių su įvairiais choreografais, tokiais kaip šokio teatras AIROS, V. Jankausko šokio teatras, Mauricija B. Nueves ir kt.

Grinevičiūtė yra sukūrusi daugiau nei 10 sceninio šokio spektaklių: „Einu pirkti pieno“ (šokio ekskursijos bendraautorė A. Lisičkinaitė, premjera 2021 m. birželis); „Šokis objektui ir vaikui“ (premjera 2021 m. gegužė, prodiuseris MMLab), „Vonia“ (bendraautorės A. Lisičkinaitė, S. Juraškaitė; premjera 2021 m. sausis); „Šokis skalbimo mašinai ir mamai“ (premjera 2020 m. lapkritis; prodiuseris MMLab); „Banana dream“ (su bendraautore A. Lisičkinaite 2019 m.); „Šokis dulkių siurbliui ir tėčiui“ (monospektaklis, Menų spaustuvė, Vilnius 2018 m., prodiuseris MMLab), „B&B dialogas“. 2021m apdovanota Kultūros ministerijos Jaunojo menininko premija. 2016m ir 2021m. Lietuvos teatro apdovanojimuose „Auksiniai scenos kryžiai“ G. Grineičiūtės ir A. Lisičkinaitės duetas nominuotas geriausio metų šokio spektkalio kategorijoje. 2018m G. Grinevičiūtė apdovanota Šiuolaikinės šokio asociacijos apdovanojimu už įsimintiniausią kūrybinę metų veiklą.

Kūrybinis organizacijos mentorius BUSH HARTSORN

1982 m. B. Hartsorn baigė Dartingtono menų koledžą ir įgijo teatro kalbos laipsnį. Nuo to laiko tęsė bendruomenės menininko, dramaturgo, atlikėjo ir meno vadovo karjerą Jungtinėje Karalystėje, Ispanijoje, Belgijoje, Nyderlanduose, Airijoje ir Danijoje. Šiuo metu jis yra šokio centro „Dance Base“, įsikūrusio Jungtinėje Karalystėje, menininkų asmeninio tobulinimosi vadovas. B. Hartsorn visame pasaulyje pripažįstamas, kaip menininkų tobulėjimo mentorius už dešimtmečius trukusį kuratoriaus ir meno vadovo darbą bei bendradarbiavimą su įvairiomis Europos choreografų kartomis. Reliacinės dinamikos koučingo specializaciją jis derina su neverbalinės komunikacijos praktika ir grįžtamojo ryšio strategijomis, kurią įgalina ilgametė tarptautinės šokių bendruomenės nario ir veikėjo patirtis.